VÍNOPOTREBY
M&Š

POTREBY PRE VINÁROV
PORADŇA
KONTAKT
PONUKA VÍN
ÚVOD

Vitajte na nasej stránke ktorá je určená nie len pre vinárov


obchod s vinárskymi potrebami
IN VINO VERITAS

Malé vinárske laboratórium

S rozšíreným obsahom testovacích roztokov

Potrebujete poznať obsah redukujúcich cukrov vo vašom víne?

Potrebujete sa presvedčiť o stabilite vína proti vypadávaniu termolabilných bielkovín?

Máte problémy s čistením vína?

Nemáte istotu, akú vysokú dávku bentonitu, želatíny do vína použiť?

Potrebujete rýchle a spoľahlivo stanoviť SO2 a kyseliny vo vašom víne?

Nemáte istotu , či vaše víno nechytá sirku?Prednosti  súpravy:

Po spotrebovaní niektorého roztoku z Vašej súpravy, možnosť objednania náhradného balenia príslušného roztoku.
 


KVASNÁ ZÁTKA
UNIVERZÁLNY FILTER - OCHRANCA VÍNA

Kvasná zátka a gumový čap do zátky sa používajú na drevené sudy a demižóny.
Nástavec zátky pre cisterny používame nerezové nádoby.

Výrobcom vína je dobre známy problém izolácie muštu a vína od neželaných baktérií a vôní z okolitého vzduchu počas búrlivého alkoholového kvasenia, ale i neskôr keď kontakt vína so vzduchom môže do veľkej miery pokaziť plody celoročnej práce.

Popis filtra:
Univerzálny filter je vyrobený z plastu a dáva sa na vínové nádoby a sudy namiesto obyčajných kvasných zátok. Pracuje na základe princípu sifónu. Plyny, ktoré vznikajú počas alkoholového kvasenia prechádzajú z vnútornej do vonkajšej časti filtra cez vodu, ktorá slúži ako záporná tekutina a vychádzajú von.
Než začneme vypúšťať víno cez kohútik (ventil) treba vodu vo filtri zameniť tekutinou, ktorá dezinfikuje a zároveň viaže na seba kyslík- takže nedochádza k oxidácii vína.


Použitie:
Univerzálny filter sa v praxi ukázal ako účinné filtračné zariadenie používané od začiatku alkoholového kvasenia až po konečnú potrebu vína.
Filter môžete použiť i vtedy ke´d víno vypúšťame cez kohútik (ventil).
Univerzálny filter odporúčame použiť i v priestoroch kde je premenlivý vzduch a i tam, kde sa popri víne odkladá i rôzna zelenina, zemiaky, kapusta,...
Po tom čo sme víno prvýkrát pretočili (stiahli) - zameníme vodu )ktorá nám slúžila na začiatku ako záporná tekutina) s 2 % roztokom kyseliny síričitej ničiacim rôzne škodlivé baktérie, ktoré by mohli spolu so vzduchom preniknúť do nádoby a pokaziť víno.

Kyselinu síričitú  vymieňame raz za mesiac prípadne častejšie- záleží to od častého používania- vypúšťania vína. Víno treba vypúšťať pomaly.Teplota v miestnosti by nemala byť väčšia ako 20º C.

Použitie tohto univerzálneho filtra sa Vám bohato vyplatí.
Vaše víno ostane bezchybné a bez nepríjemnej chuti, ktorá vždy a okamžite vie prezradiť slabého vinára.

M&Š VINÁRSKE POTREBY s.r.o.
Dlhá ul. 2
949 01 NITRA
tel.: 0908 800 237
www.vinopotreby.szm.sk
vinopotreby@szm.skFirma MŚ VINÁRSKE POTREBY s.r.o. bola založená 21.9.2004 . Vo svojej maloobchodnej predajni máme široký sortiment potrieb a pomôcok pre vinárov a vinohradníkov. Hlavne v sezóne ponúkame i prostriedky chemickej ochrany rastlín. Ako doplnkový sortiment máme rôzne darčekové predmety, atypické fľaše s možnosťou doplnenia nápisov podľa vlastného želania.

V meste Nitra máme najširší sortiment prípravkov na ošetrenie rmutu, muštu a vína. K tomu poskytujeme i odborné poradenstvo. Pre vinárov sme schopní urobiť i základné analytické  rozbory vína .

Ako ďalší  doplnkový sortiment máme 9 druhov sudových vín a sortiment kvalitných odrodových a prívlastkových vín  od regionálnych producentov. Sú to vína , ktoré bežne nedostať v obchodnej sieti a preto sú jedinečné. Sú veľmi vhodné ako darček pre milovníkov vína.


Radi vás uvítame v našej predajni. Na vašu návštevu sa tešia  pracovníci firmy.
PREDAJNÁ DOBA